Symboly YI JING v praxi

2 SEMINÁŘE  –  Symboly a obrazy Knihy Proměn ( YI JING+ RITUÁLY

Čtyřdenní letní seminář – sobota + neděle –  Symboly a obrazy Knihy Proměn ( YI JING)  a pondělí + úterý –  RITUÁLY

„Na Nebi se tvoří symboly, na Zemi se tvoří tvary. Takto se vyjevují změny a proměny.“(YI JING). Využitím znalostí symbolů Nebes dokážeme velmi dobře pracovat s tvary Země. Porozumět symbolům a obrazům pomáhá v dešifrování sdělení čar hexagramu. V BA GUA se nám zobrazuje prostor i lidské tělo. Symboly odhalují jejich vzájemné energetické propojení a umožňují tak nápravu úspěšnosti prostoru (spokojená domácnost, úspěšná firma…) stejně jako zlepšení zdravotního stavu či lepší využití našich schopností.

Ve staré Číně byly rituály stanovovány při každém počátku, ať už to bylo narození dítěte, postavení domu, začátek cesty… Rituál měl zajistit zdárný průběh dalšího bytí, preventivně předcházet případným problémům. Rituál není nic jiného, než technologický postup. Při pečení buchet se například doporučuje začít vytvořením kvásku a jeho vykynutím. V kuchařce najdeme seznam ingrediencí, postup a nezbytný čas k vytvoření kýženého stavu – v tomto případě voňavých buchet na pekáči. Pokud tento postup nedodržíme v kterémkoli bodě, výsledek nebude stát za nic. Stejně tak můžeme postupovat i v životě. Zamyslíme se, co má být cílem našeho snažení, dovodíme ingredience, stanovíme postup. Uvědomíme-li si, že všechno kolem nás jsou pouze energie, které známe, vytvoření rituálů k jejich ovlivnění by pro nás mělo být hračkou.

Termín: 26 – 27. a 28. – 29. července 2014 v Mladotickém mlýně. Cena: 2800.- 1 seminář, 5000.- oba semináře (absolventi školičky 200.- na seminář sleva). Ubytování i stravu možné zajistit – účastníci semináře 500.- Kč/den (nocleh + oběd, večeře, snídaně), rodinní příslušníci cena obvyklá (viz www.mladotickymlyn.cz,  je možné si ubytování objednat přes můj mail).