YI JING

YI JING – Kniha proměn

„Ty si ráda hraješ? Dobrá, dám Ti šest čar, ve kterých je ukryt známý i neznámý svět. Když ho objevíš, bude Tvůj. “

Těmito slovy mi předal můj učitel Knihu proměn – YI JING. Obsahuje celý vesmír, viditelnou i neviditelnou složku, jangovou i jinovou sféru. Kniha proměn – YI JING se může pro nás stát zdrojem nevyčerpatelných informací o životě kolem nás i v nás, ale být i mostem k poznávání druhého, neviditelného světa.
Jako jedna z mála knih unikla Kniha proměn řádění čínských Koniášů prohlášením za knihu věšteckou, předpovídání tedy můžeme jmenovat jako jednu z jejích výrazných funkcí. Odpovídá nám ovšem často jako starý zkušený přítel na to, co opravdu potřebujeme vědět a ne na to, co se nám zrovna zachtělo zjistit.

To ale není jediná možnost využití Knihy proměn, velmi zajímavá je Cesta života, nastínění naší pozemské pouti v šesti čarách našich životních energií, kdy nám zobrazuje důležité uzly našeho života.

Kniha proměn – YI JING nám přináší i informace z pohledu zdravotních zátěží jednotlivých orgánů člověka v závislosti na čase, rozborem astrotypu (šesti čar osobního hexagramu, mapy osobních energií) můžeme zase zjistit, jak reagujeme v určitých situacích.

Hovoříme-li o čase a člověku nesmíme samozřejmě pominout třetího Herce, prostor. I zde hraje Kniha proměn svou nezastupitelnou úlohu, šesti čar se využívá v mnoha metodám HAM YU i FENG REN SHUI.