Medicína

Klasická čínská medicína, tak jak ji my využíváme, pracuje na šesti úrovních člověka, na úrovni mentální, intelektuální, úrovni podstaty člověka, úrovni síly a emocí, úrovni komunikace a energie a úrovni fyzické.

Pro orientaci v problémech klienta je vždy vypracována základní tabulka osobních energií (astrotyp), která nám ukazuje základní aspekty osobního života, tabulka prenatálních energií, která vypovídá o zdravotních zátěžích, zapříčiněné působením časových cyklů kosmických energií během prenatálního vývoje člověka a tabulka postnatálních zdravotních zátěží a energetických zátěží během pozemského života.

K tomu se bere v potaz tabulka aktuálních energií, tedy tabulka energetických cyklů roku, ve kterém se terapie odehrává, eventuálně roků, kdy nemoc vznikla.

Teprve poté nastupuje dotazování, kdy metodou Deseti otázek (kterých je možná sto!) se dostaneme k současným potížím člověka. Porovnáním všech tabulek a dotazování je závěr, kde vznikl problém, metoda Deseti otázek umožnuje odhalit i kořeny problému ve vztazích či v prostoru. Abychom měli jistotu, že jsme se v definování diagnózy nespletli, ověřujeme si závěr pulzovou diagnostikou a vzhledem jazyka klienta.

Návrh terapie je opět napřed porovnáván s tabulkami období, které uvažujeme pro terapii, protože by mohl například podán takový přípravek, který by v nastávajícím horku člověka ještě více ohřál a výsledkem by nebyla harmonie, ale ještě větší disharmonie.

Doporučení terapeuta tedy často nespočívá pouze v podání nápravného prostředku, ale v doporučení úpravy životosprávy a několika či všech oblastech.
Vzhledem k tomu, že konkrétně já spolupracuji se západními lékaři, domlouvám se s nimi v případě potřeby na kontrolním vyšetření (biochemické, CT apod.). Pacient je tak sledován západními lékaři, kteří znají postup terapie původní čínské medicíny a vedou léčení pomocí západních léků v souladu s terapií klasické čínské medicíny.

Terapeutické prostředky:

 • YAO, čínské směsi bylin a ingrediencí z provincie S´čchuan, balené v Kanadě pro terapeuty Evropské univerzity tradiční čínské medicíny
 • Potravinové doplňky Energy
 • Potravinové doplňky Organic Mischen
 • Potravinové doplňky LR
 • Chromoterapie – nanášení barev na akupunkturní body (velmi vhodné pro děti)
 • Doporučení, týkající se hygieny energie, prostoru či času.
  Návštěva je možná po telefonickém objednání, vyšetření trvá cca hodinu.Vzhledem ke složitosti závěrů lze rozbor provést písemně pouze za příplatek.

   

  Představu o klasické čínské medicíně si můžete udělat z článku „Klasická čínská medicína“.