Čínský horoskop na rok 2020 – Rok Kovové Krysy

Horoskop na rok 2020 si můžete zdarma stáhnout zde .
Jde o elektronickou knihu ve formátu PDF.

Čínský kalendář, sledující den po dni ubíhání času již 4718 let, představí 25. ledna 2020 rok KOVOVÉ KRYSY. Slavnostní průvody rozzáří čínské čtvrti velkoměst prakticky celého světa, obrovitý barevný drak východních tradic se proletí ulicemi a oznámí všem příchod nového vládce, rychlé, inteligentní, šmejdivé, občas trochu hrabivé a sem tam i značně agresivní KRYSY. Krysa je velmi chytré a okouzlující znamení a symbolizuje štěstí v přirozeném plynutí času života. Bývá mimořádně vtipná – často se sžíravou ironií, zábavná a starostlivá vůči těm, které považuje za své dobré přátele. Krysa je energická, vynalézavá a přizpůsobivá; dokáže najít cestu z nesnází a přizpůsobit se jiným podmínkám. Spolu s ním bude vládnout KOV, Kov měděných konviček, zlatých šperků – ale také ostrých mečů. KRYSA přijme jeho jméno a pro příští rok ji budeme nazývat KOVOVOU KRYSOU. Kov ovšem není jen tak nějaký prvek, s Kovem se pojí Nebesa.
Otevření času hmoty se přesunulo z horkého OHNĚ a přinese energii JANGOVÉHO VĚTRU.

Své působení podle jangového čínského horoskopu Krysa začne v první den své měsíční vlády 22. listopadu 2019 a nad hmotným rokem převezme vládu 25. ledna 2020. Tu pak zakončí 11. února roku 2021. Kovová Krysa začíná časový cyklus dvanáctiletí, proto rok 2020 se podle čínského horoskopu ponese ve znamení nových příležitostí, otevřenosti, málem bychom mohli říci „zářných zítřků“. Celý rok Kovové Krysy bude protkán změnami a doslova může nezůstat kámen na kameni. Štěstí ale bude přát jen činorodým a aktivním jedincům, pasivita v roce 2020 rozhodně nebude v kurzu. Štěstěna bude nakloněna všem, kteří touží po změnách a není tak podstatné, zda se to týká oblasti kariéry, lásky nebo osobního rozvoje. Musíme jít ale změnám sami naproti a sami se o ně zasloužit. Jen tak lze dosáhnout v roce 2020 svého cíle.

Zrozenci Krysy jsou velmi přátelští a mají vynikající přesvědčovací schopnosti. Krysu často nejvíc motivují peníze a majetek, má ostrý jazyk a neuvěřitelné komunikační schopni, které dokáže výtečně využít. Za osobitým kouzlem a úsměvem se ale skrývá Krysa velmi tvrdohlavá, s vysokými nároky bez ohledu na cokoliv. Krysa se ráda učí pozorováním, ráda se dívá zvenčí dovnitř. Má velikou fantazii, nevyhýbá se žádným radovánkám, ani smyslovým požitkům. Na druhou stranu může mít sklon být sentimentální. Má ráda kolem sebe mnoho věcí, je to takový roztomilý vetešník, který schovává všechno možné. Mezi Krysami je dost umělců, právě pro jejich tvůrčí potenciál. Krysy působí vesele a bezstarostně, dokáží být předobrazem aktivního a velmi spokojeného života.

Pozor bychom si měli na zásadní a bohužel velmi častou snahu Krysy o manipulaci. Uvádí se, že Voda – přirozený prvek Krysy nejenže svede ohladit každý kámen, každou hranu, ale dokáže také proděravět celý skalní systém. A v letošním roce bude mít navíc podporu militantního Kovu. Mysleme stále na to, že Kov mohou být stejně tak dobře plné stříbrné mísy či měděné hrnce, jako ostré meče. U dobré partnerské večeře či bohatého pracovního rautu bude schopnost domluvit se výrazně snazší. To se týká jak rodin či firem, tak také zemí celého světa. Porozumění bude mimořádně složité, občas budeme mít pocit, že v každém z nás div ne přes noc vyrostla babylonská věž a vůbec nerozumíme jazyku, kterým na nás hovoří ostatní. Bez nadsázky lze říci, že slavnostní ceremoniály, tradice a rituály budou leckdy jedinou možností, jak najít společnou řeč. Řeč. Ne meč.
A ještě jeden rys Krysy se může ukázat jako mimořádně nebezpečný. Krysa miluje hrabat, střádat, ale nebaví ji mít, vlastnit, starat se o něco. Úspěchy, kterých letos docílíme, bychom mohli velmi rychle zahodit, znevěrohodnit. Buďme opatrní v rozhodování, co opustit, zahodit, zatratit. Mohlo by se nám celkem lehce stát, že Buvolovi, vládci příštího roku, by zbyly jenom oči pro pláč.

Zábavné – nebo také tragické – může být propojení s vlivem Letící Hvězdy, vlivem časoprostoru. Ten nám nabízí GUA DUI – MOŘE, JEZERO. GUA DUI je GUA Západu, radosti, tvoření, ale také cesty ke zmaru. Podáme-li ruku radosti a tvoření, dokážeme-li zakopat válečnou sekeru s domnělými či opravdovými protivníky, vyhneme se docela určitě mnoha nepříjemným situacím. Stačí nechat věci plynout, nebránit jim v jejich přirozenosti, vložit do nich to nejlepší, čeho jsme schopni a Nebesa Kovové Krysy otevřou svou dlaň.

Na čínském uvažování je nádherné, že stačí opravdu málo, abychom získali nepředstavitelně mnoho. A kdy, když ne teď?

Kariéra v roce 2020

Rok kovové Krysy je mimořádně vhodný pro podnikání, samostatně výdělečnou činnost a celkové osamostatnění v práci. Cesta k úspěchu v roce 2020 ovšem rozhodně nebude lemovaná růžemi ale naopak, bude pěkně trnitá. Rok 2020 sice přeje všem pracovním změnám, ale pouze lidem, kteří prokáží, že dokáží zvládnout nejednoznačné situace. Abychom uspěli, budeme muset prokázat značnou dávku obratnosti, vůle, urputnosti, vytrvalosti, píle a efektivity. Krysa není nakloněna autoritám, nebude pro ni jednoduché poslouchat. Daleko větší možnosti rozvoje budou mít samostatně pracující či podnikatelé. Velký pozor si budeme muset dát na spoluvládnoucí kov. Stříbrné mísy plné dobrot se velmi rychle mohou změnit na ostré nože, pro diskuze budeme potřebovat celé sudy tolerance. Krysa rychle tříbí názory a velmi ráda je prezentuje jako jedinou pravdu. A Kov, který má letos po ruce ji v tom bude utvrzovat. Krysa tak nebude mít daleko k revolučním náladám a násilnému řešení.

Peníze v roce 2020

Ruku v ruce s kariérou jdou samozřejmě peníze. Rok Kovové Krysy poskytne aktivním jedincům nové příležitosti, které se budou týkat také finančních transakcí. Čeká nás rok velmi neotřelých situací, které bude zapotřebí čapnout za pačesy hned napoprvé, nabídky se opakovat nebudou. Budeme se muset vcítit do Opice, která vidí neukázané a slyší nevyslovené, protože na pořádné rozmyšlení nebudeme mít čas a svěřit se tak budeme muset do naší intuice. Zapomenout bychom ale neměli na to, že rok Kovové Krysy je sice mimo jiné i rokem peněz, ale peníze jsou kulaté a rozkutálet se dokáží dřív, než řekneme švec. Přijít tak můžeme o víc, než dokážeme našetřit.

Láska a vztahy v roce 2020

Nové příležitosti na nás čekají také v lásce. Celý rok se ale neponese v harmonickém, láskyplném a tolerantním duchu. Klíčem k opravdové lásce se ukáže být komunikace. Abyste získali vše, co v lásce potřebujete a byli opravdu šťastní, budete se jednou pro vždy muset naučit skutečně komunikovat. Mluvit o problémech, přáních, touhách i potřebách. A hlavně nezapomenout, že Krysa prosazuje SVOU pravdu a jen nerada se přiklání ke kompromisu. Rok Krysy a Kovové Krysy zvlášť tak může ve vztazích a rodinách udělat paseku větší, než bychom vzhledem k malicherným rozporům čekali. Zásadní pozor bychom si měli dát na agresivitu, která Kryse není cizí. Řešit ošemetné otázky bychom měli v teplém prostředí, nejlépe na měkkých křeslech či gaučích, obklopeni jemným měkkým textilem. Krysa sama o sobě je velmi mazlivá a v takovémto prostředí může na agresivitu zapomenout.

Zdraví v roce 2020

Čeká nás rok značně militantní i co se zdraví týče. Můžeme se těšit na velmi prudké diskuze o tom, co je zdravé a co ne, nesmiřitelné tábory mohou rozpoutat doslova štvavé kampaně. Potěšit by nás měl velmi významný vzestup imunity – ovšem pokud dokážeme být v klidu a nepodlehneme emocionálnímu rozkladu naštvanosti a nepříjemnosti. Krysa nám slibuje v oblasti zdraví div ne ráj na zemi a chce po nás jediné, dokázat se oprostit od vnějších tlaků a nechat věci plynout. Na internetu koloval báječný návod: „Člověk by si měl každý den alespoň na dvacet minut sednout pod strom a dívat se do koruny stromů. Když spěchá – tak na hodinu“.

Charakteristika Krysy

Krysa, v některých textech najdete také označení Myš patří k prvku Voda, charakterizuje ji černá barva, důstojnost a odpovídající postavení. Je spojována s klidem, mírem a rozjímáním. Je šaramantní i agresivní, bystrá i vynalézavá, jedním slovem úžasná, jinak by se nestala prvním zvířetem zodiaku. Patří k ní sůl a my víme z pohádky „Sůl nad zlato“, jak je pro nás nepostradatelná.
Krysa předává své vlastnosti těm, kteří se narodili v letech 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996 a 2008, v měsíci 22. 11. – 20. 12., a také mezi 23. až 1. hodinou. Stačí se podívat na letopočty a cítíme z nich sílu, která jimi prochází.
Krysa je začínajícím Zvířetem všech časových cyklů čínského zvěrokruhu. Jako první uposlechla volání Buddhy a za odměnu získala právo zahájení vlády nad pozemským světem. Své panování si dokáže vážně vychutnat. A že si ji užívá, zjistíme docela jednoduše – bytosti, narozené v období její vlády se poznají doopravdy dobře, otisk jejích vlastností mají napsán v osobní charakteristice jasněji, než Kain své znamení na čele. Pro staré Číňany byla symbolem píle a bohatství a je považována za nejinteligentnějšího vládce čínského zodiaku. Rok Krysy se vždy pečlivě sleduje, protože vše, co v roce Krysy začne, se bude dalších dvanáct let rozvíjet a plynout. Občas možná trochu překotně bouřlivými peřejemi, někdy se skoro zastavíme v rozmarných meandrech, ale přes všechny překážky a protivenství tok si vždycky svou cestu najde a dosáhne svého cíle.
Hojně se používá termín „Myš“, protože naší civilizaci pojem „Krysa“ příliš nevoní, spojujeme si ji s vlastnostmi, které ve skutečné přírodě Krysa opravdu nemá. Krysa nemá nic společného s podvraťáctvím. Naopak, pronikavá inteligence Krysy se projevuje obratnou manipulací svým okolím, říká se, že vymámí z jalové krávy tele. Podpásovky opravdu nemá zapotřebí.

K r y s a má šarm, útočnost a bojechtivost. Na první pohled se zdá být veselou a vyrovnanou, ale nemylte se! Za vším se skrývá stálý vnitřní pohyb a v případě napadání záměrná agresivita. Vytváří trvale zmatek, v maličkostech je tvrdohlavá. Miluje společnost přátel a libuje si v každém druhu klepů. Jelikož ráda pomlouvá druhé, má obvykle víc známých než přátel. Je hráčem a labužníkem, nerada by si dala cokoli ujít. Je trvale posedlá strachem, že by něco důležitého mohla promeškat. Žena, narozená v tomto znamení má sklon k hromadění zásob, které však brzy nato bez rozpaků rozdá. Často bere své poslední peníze a zcela nerozvážně nakupuje. Muž jí zdatně sekunduje. Lze říci, že cílem je hromadění, nikoli majetek. Krysa dokáže být mimořádně velkorysá, ovšem stejně tak se dokáže zachovat neuvěřitelně lakotně.

Krysa je příšerně ukecaná. Má velkou fantazii a je mnohdy nadaná tvůrčí schopností, takže jen málokdy plácá nesmysly, většinou je její líčení poutavé a přitažlivé. Krysa je skvělý manipulátor. Není pro ni důležité, zda její společník o manipulaci ví. Jednoduše ho umluví do stavu, ve kterém přestane klást odpor a Kryse vyhoví.

Ještě významnější je její sklon a talent ke kritice. U některých Krys se tato vlastnost může projevovat až škodlivě, ty pak občas ničí svévolně a s velkou dávkou škodolibosti. Její inteligentní a trefný humor často dokáže zranit.

Pozitiva Krysy

  • inteligence, výřečnost, pohotovost, komunikativnost, flexibilita, přizpůsobivost, činorodost 

Negativa Krysy

  • manipulativnost, upovídanost, tvrdohlavost, vybíravost, ziskuchtivost, neústupnost 

Zdravotní zátěže Krysy a jejího roku

Krysa díky své duševní i tělesné pohyblivosti a přirozené aktivitě bývá vzorem zdravého jedince. Krysa bude mít problémy, když budeme odmítat její duševní potenciál. Zneuznaná Krysa nebo dokonce Krysa zahnaná do kouta se stává nečitelným agresivním jedincem se sklonem k častým virózám, selháváním imunity, včetně autoimunních chorob, ve spojení se stresem může být napadeno srdce.

Nepříjemnou zdravotní zátěží Krysy a jejího roku je slabý žaludek, který Krysa navíc s úspěchem devastuje nepravidelnou stravou a ne vždy vhodným výběrem pokrmu. Aktivity Kryse nedovolí myslet na jídlo, hledání něčeho k snědku obvykle začíná ve chvíli, kdy padá hladem. Nacpe pak do sebe cokoli bez ohledu na dobu či situaci – a výsledek v podobě trávicích problémů na sebe nedá dlouho čekat.

Velmi významná je zátěž na tlusté střevo. Břitký jazyk Krysy bezpodmínečně vyžaduje rozumnou asertivitu. Pokud Krysa nezvládne ventilovat své pocity, tlusté střevo může reagovat zácpou. Na druhou stranu přežene-li své tlachání, dokáže ji potrápit průjem.

Starat by se také měla o močový měchýř, speciálně u mužů si může hodně stěžovat prostata.