Hvězdy pádí, hvězdy řádí

Hvězdy nás předem varovaly, jak jsem se snažila pečlivě popsat v článku Hvězdy pádí, hvězdy radí. A pokračují.  Zásadním předělem bude začátek prosince, kdy dochází k masivní kumulaci strůjce proměn GUA DUI[1] (7 + (3[2] + 8) +3) a zároveň 22. listopadu začíná prosazovat svůj vliv Kovový Buvol, vládnoucí s Letící hvězdou QIAN NEBESA (6 + (2 + 9) + 4). To, co se nyní v masivním měřítku dělo poměrně lineárně se promění na individuální. NEBESA a ZEMĚ jsou bez blahovůle, 10000 bytostí jsou pro ně věchtoví psi. A ti se házeli pátého dne pátého měsíce do řeky. Předpověď nepříliš lichotivá.

Letící hvězda nám přináší informace o dění v tom kterém časovém cyklu. Zajímavé je například sledovat vývoj konkrétního dění. Pravý sloupec je sloupec dění, sloupec fenotypu, levý sloupec je sloupec ukládání, sloupec genotypu. Ve sloupci fenotypu můžeme sledovat počátek vývoje, levý sloupec genotypu potom jeho závěr. Tabulka SI TIAN nám k tomu poskytuje informaci o otevření SHAO YIN, tedy oblasti srdce (vzhledem ke Kryse lze přednostně očekávat cévní systém)  a ledvin a následně YANG MING – žaludek a tlusté střevo. Letící hvězda nám předkládá dost hrůznou předpověď vývoje.

Tichá hypoxie

Z barev je jasné, že od počátku je mimořádně aktivní červený Oheň, odtud vysoké horečky. Postupem času se ale Oheň dostává  na vedlejší kolej a pomalu ale jistě přichází prochládání fialového Kovu. Ten stojí za zvláštními úkazy, které lékaře matou:

“Lékaři nyní zaznamenávají případy pacientů, kteří mají mimořádně nízké hladiny kyslíku, nevysvětlitelně ale nadále komunikují a zdánlivě jsou v dobré stavu. A to i přesto, že v obvyklých případech podobná čísla způsobují bezvědomí či dokonce smrt.”

Kovidové prsty

 Díky tabulkám můžeme predikovat i vývoj mutací koronaviru Covid 19. Pohybujeme se ve druhé polovině roku, takže zásadní projevy mutace viru už můžeme sledovat in natura. Sledujeme narůstání prochládání fialového Kovu, přinášejícího konstrikce, boj, ruptury. Působení Kovu ještě zesílí modrý Chlad a zhorší žluté Vlhko. Pro nás to znamená výrazné zvyšování chladu v organizmu, hlavně v končetinách, nosu a uších a s jejich možným postižením. Stejně tak lze předpokládat díky intenzivnímu nárůstu Kovu autoimunní projevy ekzémů na kůži.

Podívejme se na studii, která popisuje složitá sdělení hvězd poměrně srozumitelně:

„Koronavirus je cévní onemocnění, tvrdí studie zveřejněná v odborném časopise The Lancet. Podle americké webové stránky Salon.com tak lze vysvětlit, jak s covidem-19 souvisí dětský multisystémový zánětlivý syndrom naběhlé a zanícené prsty na nohou (tzv. covidové prsty) či další neobvyklé příznaky a projevy.

 „Všechny tyto komplikace spojené s covidem byly záhadou. Vidíme při něm srážení krve, poškození ledvin, zánět srdce, mrtvici i encefalitidu (otok mozku),“ připomněl William Li, šéf americké nadace Angiogenesis.

Studie podtrhuje, že koronavirus může způsobovat zároveň onemocnění dýchacích cest i cév. Ukazuje, že na řadě zdravotních problémů spjatých s tímto virem se podílejí endoteliární buňky. Endotel je výstelka cév nebo srdečních dutin. Tvoří ho jedna vrstva buněk, které oddělují vnitřek cév a dutin od tkání a ovlivňují přesun látek přes cévní stěnu.

Před zveřejněním studie lékaře mátlo, proč k běžným příznakům koronavirového onemocnění patří krevní sraženiny. Nemátly je jen samotné sraženiny, nýbrž i fakt, že se je nedařilo odstranit pomocí léků na ředění krve. Poškození endotelu ale zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin. Už dříve se zjistilo, že až u 30 procent pacientů, kteří vážně onemocněli na covid-19, se vyvinou nebezpečné sraženiny. Lidé pak mohou umírat na mrtvici, již způsobilo ucpání mozkové tepny krevní sraženinou.

 „Studie popisuje důkaz mikroskopického poškození a přímé virové infekce v krevních cévách v řadě orgánů u tří pacientů infikovaných koronavirem. Tato zjištění jsou v souladu s rostoucím množstvím vědeckých a klinických důkazů, jež svědčí o tom, že koronavirus může kromě plic infikovat a poškodit více orgánů, jako jsou ledviny, srdce, střeva a játra tím, že poškodí endoteliární buňky,“ řekl Russell Medford, šéf Centra pro globální zdravotní inovace.“

Fialová šestka QIAN značí otevření buňky a boj, s následným zničením endotelu a vznikem krevní sraženiny. A tady nastává konečná zrada viru. Navzájem spojené kapiláry tvoří kapilární sítě. Konečný oddíl tepénky (arterioly) přechází do prekapilár, jejich větvemi jsou již pravé vlásečnice – kapiláry.

Dalším pokračováním cévního řečiště jsou postkapiláry, z některých vznikají nejmenší žíly – venuly. V přechodné zóně mezi prekapilárou a vlásečnicí je vrstva buněk hladké svaloviny tzv. prekapilární svěrače – sfinktery. Tyto svěrače regulují průtok krve tkáněmi podle aktuální potřeby kyslíku a živin. Stažením prekapilárních svěračů jsou kapiláry uzavřené, vlastní kapilární síť je funkčně vynechána a krev proudí z prekapilár spojkami přímo do postkapilár (čili prevenul) a venul. Pokud endotel kapilární sítě viry zničí, organizmu nezbude, než pomocí zkratek obejít dotčené kapilární řečiště. To zůstane zcela bez cévního zásobení a logicky umírá. Stav, který známe z tzv. diabetické nohy, či omrzlin.

“Zčervenalé prsty na nohou mohou být jediným příznakem nákazy koronavirem, upozornila Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Podle jejího ředitele a dermatologa Petra Arenbergera takzvané covidové prsty postihují až pět procent všech nakažených, nejčastěji mladých lidí. Připomíná to takzvané oznobeniny, což jsou změny, které vznikají např. z dlouhodobého působení podprahového chladu.”

Prosinec

To, co nás ale opravdu děsí, jsou mnohonásobné kumulace proměn (kumulace GUA DUI) v prosinci (tyto kumulace jsme zažívali v březnu v době masivního rozšíření viru). K působení viru, který sám o sobě ohrožuje koncové části těla se přidá opravdová zima, lze očekávat venkovní teploty pod nulou. Propojení venkovního chladu s uvedenými problémy těla nevěstí nic dobrého. Zatím to nevypadá, že by zmutované působení viru přinášelo smrt, ale „omrzliny“ mohou skončit invaliditou. Ke vzniku skutečných omrzlin totiž může stačit i teplota nad bodem mrazu při vysoké vlhkosti vzduchu, silném větru nebo při zhoršeném prokrvování a to je přesně stav působení viru. Nedostatečné místní prokrvení může vést k různým stupňům poškození tkáně, v krajním případě ke vzniku nekrózy a nutnosti amputací. Vzpomeneme-li si na slova dermatologa Petra Arenbergera, že covidové prsty postihují nejčastěji mladé lidi, doopravdy nám zatrne. U mladých navíc musíme předpokládat cytokinové bouře, kdy se vlastní imunita stává zabijákem.

A aby toho nebylo málo, koncem listopadu se začne blížit Letící hvězda Kovového Buvola, která začne působit 22. listopadu a přinese nám vliv – fialové šestky QIAN (694). Jevy, které díky Kovové Kryse byly vcelku přehledné se začnou naprosto individualizovat, lidé začnou reagovat každý za sebe jak na případné onemocnění, tak i na terapii.

5. 8. 2020 vyšel zajímavý črlánek, potvrzující počínající individualizaci působení covidu 19 v internetových BRITSKÝCH LISTECH:

„Studie pacientů s vážným průběhem COVIDU-19 ukazuje, že imunitní systém postrádá svou normální koordinovanou reakci. Vědci začínají odhalovat jednu z nejsložitějších záhad koronavirové pandemie: Proč někteří lidé vážně onemocní, zatímco jiní se rychle uzdraví?

U některých pacientů, vyplývá z celé řady nedávných studií, virus způsobuje, že začne jejich imunitní systém bláznit. Imunitní systém najednou není schopen zmobilizovat ty správné buňky a molekuly proti virové invazi, a tak imunitní systém spustí namísto toho ofenzívu všech svých zbraní – což zlikviduje zdravé tkáně, informuje New York Times.

„Jsme svědky značných šíleností, k nimž dochází během různých etap infekce,“ konstatoval Akiko Iwasaki, imunolog na Yale University, který vedl jednu z nových studií.

Vědci začínají objevovat vzorce, které odlišují pacienty, kteří se uzdraví, od pacientů, kteří dopadnou daleko hůř. Mělo by to umožnit vypracování individuální léčby pro každého pacienta.

Prevence

Vždy je lepší se připravit, než napravovat. Významnou prevencí bude v zimě oblečení. Široké boty, nejlépe se speciálními vložkami, rukavice a „štucly“ – rukávníky, rouška na nos a čepice na uši. Dostatek pohybu, ruce i nohy průběžně protáhnout, snažit se neprochladnout. A stejně tak přizpůsobit stravu. Určitě ale nesmíme zapomenout na „teplo“ duše. Spokojenost, harmonie, pocit štěstí. Každou maličkost, která nám může přinést alespoň kousíček z nich bychom měli přivítat doslova s otevřenou náručí. Možná nás situace zžene opět do karantény a opět nám bude chybět společnost, která nám přináší právě to potřebné teplo. Ale teplo přináší i lidská řeč a smích. Komedie, pohádky, veselé příhody, tím vším bychom se v příštích měsících meli krmit ve velkém :-).

Kovový Buvol: 6 + 9 + 4

Co ale vypadá jako prevence nejzásadnější – Buvol nám přináší zásadní vliv 6 QIEN NEBESA, 9 LI OHEŇ a 4 XUN VÍTR. 6 QIAN a 9 LI jsou projekcí života. Vypadá to, jako bychom měli pochopit, o čem vlastně život je. určitě není o žabomyších válkách, o závidění, konzumování televize či počítačových her. Je snadnější vyjmenovat, o čem život není. podstatně složitější bude zjistit, o čem život doopravdy je. Protože když to nezvládneme, 4 XUN Vítr nás smete z povrchu zemského. Říkáme, že všechno zlé, je k něčemu dobré, pokusme se, aby nadcházející doba nám tato slova potvrdila.[3] Prekapiláry jsou na arteriální straně kapilárního řečiště a jsou vystlány endotelem, V jejich stěně se kromě většího množství kolagenních fibril vyskytují hladké svalové buňky. Těsně před rozvětvením prekapilár v jednotlivé kapiláry tyto svalové buňky vytvářejí prekapilární sfinktery, které kontrakcí mohou uzavřít určitý úsek kapilárního řečiště.

Postkapiláry tvoří pokračování krevních kapilár na venozní straně. Některé postkapiláry jsou vystlány vysokými kubickými endoteliemi a jsou označovány jako venuly s vysokým endotelem. Mezi endotelovými buňkami mohou pronikat do okolí bílé krvinky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *