Rakovina – země neznámá

Kniha Rakovina země neznámáPrvní kniha dvojice autorů Evy Joachimové a MUDr. Radoslava Svobody se zaměřila na různé úhly pohledu na rakovinu, hlavně z pozice původní čínské medicíny a Knihy proměn. Stěžejní části jsou převzaty i do další publikace, týkající se stejného tématu, knihy „Devitalizace – oživená naděje“. Tak jako kniha „Devitalizace – oživená naděje“ přináší naději na překonání zákeřné nemoci novými směry západních terapií, tak je v knize „Rakovina – země neznámá“ přiblížena šance na zdraví pomocí vlastních sil člověka z pozice tisíců let čínské medicíny. Dostáváme možnost zahlédnout důvody, které vznik rakoviny podpořily nebo zapříčinily a umožňuje odstranit je z našeho života. A tím zvyšujeme naši šanci rakovinu vůbec nezískat nebo se z ní skutečně uzdravit.

Není to kniha o lidském utrpení, je to kniha o cestě ke zdraví. A protože je určena všem, kteří vyšli z ordinace a pamatují si jediné slovo, jedinou diagnózu – rakovina, chtěla by se pro ně stát průvodcem onkologickými terapiemi západní medicíny, tradiční čínské medicíny i nejznámějšími alternativními metodami léčby nádorových onemocnění, jejich klady, zápory, vedlejšími účinky.
Pro ostatní by se ráda stala přítelem, který má sílu upozornit, že jsme se vydali na možná příliš tenký led, na led, jenž se pod námi může nečekaně prolomit. Tuto sílu čerpá jak z moderních lékařských zásad, tak z tisíciletých obrazů Knihy proměn.

A pro všechny by chtěla pootevřít dveře, za nimiž se skrývá neznámý barevný svět původního poznání starých čínských mudrců. Výskyt rakoviny v současné populaci a její stálý nárůst je natolik alarmující, že bychom chtěli otevřít diskusi o možnostech prevence, využití různých oborů západní i východní medicíny, vzájemné spolupráce klasické léčby, tradiční čínské medicíny či alternativních metod.

Knihu již nelze objednat, celý náklad je rozebrán. Jednáme o dálším vydání.